První krok do evropské ligy

Horní Bludovice – Dolní Datyně 1:4 (0:3)

Uplynulou středu zavítali datyňští na hřiště Horních Bludovic, kde se v rámci 1.kola okresního poháru utkali s domácím týmem. Šanci ukázat své kvality dostali zejména hráči širšího kádru.  Již od úvodních minut drželi míč na svých kopačkách častěji hosté, diktovali tempo hry a v 9.minutě se ujali vedení . Po přesném centru Ftáčka na zadní tyči zakončoval Sukač. Domácí se snažili prosadit jednoduchým stylem „nakopni to dopředu a snad to vyjde“. Po půlhodině domácí obránce fauloval v pokutovém území pronikajícího Ondruše a z nařízené penalty zvýšil skore Wala. Chvilku před pauzou do bludovické sítě zavěsil svým prvním gólem v kategorii mužů mladík Ondruš.

Druhá půle již byla jen otázkou navýšení skore, což se po 10-ti minutách povedlo Sukačovi. Trenér Nešpor dal příležitost i dalším hráčům z lavičky, datyňští mohli přidat i další góly, ale své šance už nezakončovali přesně, zejména Hanzlík ještě asi teď přemýšlí o tom, jak se dá ze 3 metrů přestřelit ochranné pletivo za brankou a podle posledních informací mu zřejmě vedení bludovického klubu nechá zaplatit míč, který putuje po řece do Černého moře…

Domácí v závěru korigovali po situaci zavánějící ofsajdem na přijatelnějších 1:4.

Dá se říct, že generálka na první misták dopadla vcelku uspokojivě.

sestava – Vasilko – Horňák,Dluhoš,Náhlý, Kulhánek – Ftáček,Batiha,Miczka,Sukač- Ondruš,Wala